Page Info
2008-09 Statistics
(Seminole County, Okla., Basketball)

Boys' ScoringGirls' ScoringDouble-DoublesTeam Summaries

SINGLE-GAME HIGH POINTS
Boys
Players Name (Team) Pts. Date
Bryton Cravens (Seminole) 37 Feb. 10
Tim Rogers (Seminole) 36 Jan. 6
Josh Thomas (Wewoka) 32 Feb. 27
Michael Wind (Sasakwa) 32 Jan. 19
Rope Booth (Konawa) 32 Jan. 13
Dakota Little (Strother) 32 Dec. 2
Nathaniel Perry (Wewoka) 31 Jan. 16
Chey Wind (Butner) 31 Dec. 19
Seth Barkhimer (New Lima) 31 Nov. 14
Josh Thomas (Wewoka) 30 Feb. 3, 26
Nathan Herrod (Bowlegs) 29 Feb. 7
Nathaniel Perry (Wewoka) 29 Dec. 2
Chey Wind (Butner) 28 Jan. 13
Bryton Cravens (Seminole) 28 Dec. 16
Shane Bailey (Maud) 28 Nov. 25
Chris Wolfe (Maud) 28 Nov. 20
Tim Rogers (Seminole) 27 Feb. 16, 26
Chey Wind (Butner) 26 Dec. 15
Feb. 2
Nathaniel Perry (Wewoka) 26 Feb. 16
Bugsy Wind (Butner) 26 Dec. 19
Nick Morrison (New Lima) 26 Dec. 18
Rope Booth (Konawa) 26 Dec. 5
Dakota Little (Strother) 26 Nov. 24
Rexton Hailey (New Lima) 25 Nov. 14, 21
Seth Barkhimer (New Lima) 25 Jan. 25
Levi Keeton (Strother) 25 Jan. 24
Gage Keesee (Butner) 25 Jan. 16
Rope Booth (Konawa) 25 Jan. 8
Tim Rogers (Seminole) 25 Dec. 16
Tanner Sturgeon (Varnum) 25 Dec. 13
Chey Wind (Butner) 24 Feb. 3
Seth Barkhimer (New Lima) 24 Jan. 19
Bryton Cravens (Seminole) 24 Jan. 8
Durell Fulbright (Butner) 24 Jan. 6
Nathaniel Perry (Wewoka) 24 Dec. 15
Stephen Graham (Wewoka) 24 Dec. 15
Josh Thomas (Wewoka) 23 Jan. 5, 13
Gage Keesee (Butner) 23 Dec. 6, 16
Seth Barkhimer (New Lima) 23 Feb. 6
Kelly O'Dell (Konawa) 23 Feb. 2
Rexton Hailey (New Lima) 23 Feb. 2
Tim Rogers (Seminole) 23 Jan. 13
Stephen Graham (Wewoka) 23 Dec. 12
Michael Wind (Sasakwa) 23 Dec. 2
Chris Demings (Bowlegs) 23 Nov. 25
Nathaniel Perry (Wewoka) 22 Dec. 16
Feb. 26
Stephen Graham (Wewoka) 22 Dec. 11
Feb. 9
Chris Demings (Bowlegs) 22 Dec. 16
Rexton Hailey (New Lima) 22 Dec. 6
Dakota Little (Strother) 22 Nov. 18
Seth Barkhimer (New Lima) 22 Nov. 11
Dakota Little (Strother) 21 Nov. 7
Feb. 2
Seth Barkhimer (New Lima) 21 Jan. 9, 10
Josh Thomas (Wewoka) 21 Feb. 21
Kelly O'Dell (Konawa) 21 Feb. 20
Rope Booth (Konawa) 21 Jan. 19
Chey Wind (Butner) 21 Jan. 17
Durell Fulbright (Butner) 21 Dec. 12
Gage Keesee (Butner) 21 Dec. 12
Matt Moutaw (Maud) 21 Dec. 12
Michael Wind (Sasakwa) 21 Nov. 21
Rexton Hailey (New Lima) 20 Dec. 11
Jan. 6
Feb. 9
Josh Thomas (Wewoka) 20 Dec. 16
Jan. 20
Gage Keesee (Butner) 20 Nov. 24
Dec. 4
Kyron Kendrick (Bowlegs) 20 Feb. 19
Darien Carter (Bowlegs) 20 Feb. 13
Seth Barkhimer (New Lima) 20 Feb. 9
Josiah Harjo (Sasakwa) 20 Jan. 19
Keith Johnson (Seminole) 20 Jan. 6
Stephen Graham (Wewoka) 20 Dec. 13
Bryton Cravens (Seminole) 20 Dec. 12
Michael Wind (Sasakwa) 20 Dec. 9
Josh Thomas (Wewoka) 19 Jan. 9, 22
Feb. 10
Nathan Herrod (Bowlegs) 19 Dec. 2
Jan. 24
Feb. 3
Jake Lurry (Strother) 19 Feb. 6, 19
Seth Barkhimer (New Lima) 19 Jan. 13, 22
Gage Keesee (Butner) 19 Dec. 19
Jan. 17
Tyson Edwards (New Lima) 19 Dec. 11
Jan. 7
Rexton Hailey (New Lima) 19 Dec. 10, 18
Josh Roberts (New Lima) 19 Feb. 19
Bugsy Wind (Butner) 19 Feb. 2
Tim Rogers (Seminole) 19 Jan. 9
Shane Wesley (Butner) 19 Jan. 6
Stephen Graham (Wewoka) 19 Jan. 5
Nathaniel Perry (Wewoka) 19 Dec. 13
Rope Booth (Konawa) 19 Dec. 12
Chris Wolfe (Maud) 19 Nov. 21
Durell Fulbright (Butner) 18 Jan. 17, 31
Feb. 6
Stephen Graham (Wewoka) 18 Jan. 9
Feb. 17
Gage Keesee (Butner) 18 Dec. 15
Jan. 23
Rope Booth (Konawa) 18 Dec. 9
Jan. 16
Josh Thomas (Wewoka) 18 Feb. 2
Rexton Hailey (New Lima) 18 Jan. 24
Bugsy Wind (Butner) 18 Jan. 5
Chey Wind (Butner) 18 Jan. 5
Seth Barkhimer (New Lima) 18 Dec. 13
Brendon Johnson (Varnum) 18 Dec. 12
Tim Rogers (Seminole) 18 Dec. 12
Bryton Cravens (Seminole) 18 Dec. 9
Dakota Little (Strother) 18 Dec. 9
Kelly O'Dell (Konawa) 18 Dec. 5
Eric Slaughter (Strother) 18 Nov. 7
Rope Booth (Konawa) 17 Jan. 10
Feb. 6, 10
Darien Carter (Bowlegs) 17 Dec. 2, 8
Jan. 13
Nathaniel Perry (Wewoka) 17 Dec. 11
Feb. 9
Keith Johnson (Seminole) 17 Feb. 21
Josh Roberts (New Lima) 17 Feb. 9
Chad Cook (Varnum) 17 Feb. 6
P.J. Poafpybitty (Sasakwa) 17 Jan. 24
Josh Thomas (Wewoka) 17 Jan. 16
Shane Bailey (Maud) 17 Dec. 19
Tanner Sturgeon (Varnum) 17 Dec. 16
Gage Keesee (Butner) 17 Dec. 9
Nathan Herrod (Bowlegs) 17 Dec. 5
Stephen Graham (Wewoka) 17 Dec. 2
Chris Wolfe (Maud) 17 Nov. 21
Brendon Johnson (Varnum) 17 Nov. 4
Rexton Hailey (New Lima) 16 Jan. 13
Feb. 13
Seth Barkhimer (New Lima) 16 Jan. 6
Feb. 13
Tim Rogers (Seminole) 16 Dec. 19
Feb. 10
Darien Carter (Bowlegs) 16 Jan. 19, 24
Eric Slaughter (Strother) 16 Feb. 2
Chey Wind (Butner) 16 Jan. 31
Matt Moutaw (Maud) 16 Jan. 22
Nick Wolf (Strother) 16 Jan. 20
Bryton Cravens (Seminole) 16 Dec. 19
Durell Fulbright (Butner) 16 Dec. 4
Jake Lurry (Strother) 16 Nov. 11
Dakota Little (Strother) 16 Nov. 8
Durell Fulbright (Butner) 15 Dec. 1
Jan. 16
Feb. 2
Dakota Little (Strother) 15 Nov. 11, 21
Jan. 24
Stephen Graham (Wewoka) 15 Jan. 13
Feb. 16
Chris Demings (Bowlegs) 15 Dec. 12
Feb. 6
Rope Booth (Konawa) 15 Jan. 6, 24
Shane Wesley (Butner) 15 Dec. 15, 16
Brendon Johnson (Varnum) 15 Nov. 14
Dec. 8
Seth Barkhimer (New Lima) 15 Dec. 2, 6
Rexton Hailey (New Lima) 15 Feb. 13
Keith Johnson (Seminole) 15 Feb. 10
Brian Jolly (New Lima) 15 Feb. 9
Nathan Harrod (Bowlegs) 15 Feb. 6
Chris Wolfe (Maud) 15 Feb. 6
Tanner Sturgeon (Varnum) 15 Feb. 5
Josiah Harjo (Sasakwa) 15 Jan. 23
Nathaniel Perry (Wewoka) 15 Jan. 17
Bryton Cravens (Seminole) 15 Jan. 13
Kyron Kendrick (Bowlegs) 15 Dec. 16
Chey Wind (Butner) 15 Dec. 9
Jerod Pennock (Varnum) 15 Dec. 8
Jake Lurry (Strother) 15 Dec. 2
Nick Wolf (Strother) 15 Dec. 2

Back to the Top

SINGLE-GAME HIGH POINTS
Girls
Players Name (Team)Pts.Date
Kodi Morrison (Varnum) 35 March 7
Kelsi Vass (Varnum) 35 Feb. 28
Kodi Morrison (Varnum) 32 Nov. 4
Feb. 5
Jennifer Sanders (Maud) 30 Feb. 6
Kodi Morrison (Varnum) 29 Feb. 21
Kodi Morrison (Varnum) 28 Feb. 12
Nikki Nail (Sasakwa) 28 Jan. 7
Kelsi Vass (Varnum) 28 Nov. 14
Jacqua Burris (Wewoka) 27 Jan. 22
Carrie Pierce (Bowlegs) 27 Jan. 22
Kelsi Vass (Varnum) 26 Jan. 9
Kodi Morrison (Varnum) 25 Feb. 14
March 6
Nikki Nail (Sasakwa) 25 Dec. 2, 11
Kelsi Vass (Varnum) 25 Feb. 27
Lori Russell (Strother) 25 Jan. 19
Carrie Pierce (Bowlegs) 25 Nov. 21
Carrie Pierce (Bowlegs) 24 Dec. 19
Kodi Morrison (Varnum) 24 Nov. 14
Kelsi Vass (Varnum) 23 Feb. 10, 12, 21
March 5
Kodi Morrison (Varnum) 23 Feb. 28
Brenae Russell (Strother) 23 Jan. 24
Sydney Stoup (Konawa) 23 Jan. 8
Sydney Stoup (Konawa) 22 Dec. 5
Jan. 13
Kodi Morrison (Varnum) 22 Dec. 5, 9
C.J. Palmer (Sasakwa) 22 Feb. 14
Kelsi Vass (Varnum) 22 Feb. 6
Nikki Nail (Sasakwa) 22 Jan. 24
Jacklyn Nail (Sasakwa) 22 Jan. 24
Brenae Russell (Strother) 22 Jan. 13
Jacqua Burris (Wewoka) 21 Feb. 21
Carrie Pierce (Bowlegs) 21 Jan. 24
Nikki Nail (Sasakwa) 21 Jan. 16
Kendall Mills (Seminole) 21 Jan. 6
Kodi Morrison (Varnum) 21 Dec. 11
Chassy Foster (Konawa) 21 Dec. 5
Kelsi Vass (Varnum) 20 Dec. 5, 9, 11, 13, 16
Kodi Morrison (Varnum) 20 Feb. 6, 27
Sydney Stoup (Konawa) 20 Feb. 6, 26
Nikki Nail (Sasakwa) 20 Feb. 21
Jacqua Burris (Wewoka) 20 Feb. 2
Carrie Pierce (Bowlegs) 20 Dec. 16
Kay Sanders (Maud) 20 Dec. 9
Kodi Morrison (Varnum) 19 Feb. 10
Jacqua Burris (Wewoka) 19 Dec. 15
Carrie Pierce (Bowlegs) 19 Dec. 15
Gabby Conatser (New Lima) 19 Dec. 6
Lori Russell (Strother) 19 Nov. 7
Kodi Morrison (Varnum) 18 Dec. 13, 16
Feb. 19
March 5
Vivian Morris (Bowlegs) 18 Jan. 19
Feb. 2
Kendall Mills (Seminole) 18 Dec. 2, 19
Cerissa Palmer (Sasakwa) 18 Feb. 9
Wynter Wind (Sasakwa) 18 Jan. 16
Gabby Conatser (New Lima) 18 Jan. 13
Mandy Yellowfish (Konawa) 18 Jan. 10
Kylie Condulle (Butner) 18 Dec. 15
Carrie Pierce (Bowlegs) 18 Dec. 8
Ryecea Griffis (New Lima) 18 Dec. 5
Nikki Nail (Sasakwa) 18 Nov. 21
Kelly Jones (New Lima) 18 Nov. 14
Sydney Stoup (Konawa) 17 Dec. 31
Feb. 2, 28
Nikki Nail (Sasakwa) 17 Feb. 19, 27
Chassy Foster (Konawa) 17 Dec. 31
Feb. 7
Kelly Jones (New Lima) 17 Dec. 2
Jan. 9
Jacklyn Nail (Sasakwa) 17 Feb. 21
Kelsi Vass (Varnum) 17 Feb. 14
Mandy Yellowfish (Konawa) 17 Feb. 2
Vivian Morris (Bowlegs) 17 Jan. 24
Brenae Russell (Strother) 17 Jan. 19
Lori Russell (Strother) 17 Dec. 19
Whitney Canfield (Bowlegs) 17 Dec. 19
Kendall Mills (Seminole) 17 Dec. 12
Marty Williams (Seminole) 17 Dec. 9
Carrie Pierce (Bowlegs) 17 Dec. 2
Gabby Conatser (New Lima) 17 Nov. 11
Devin Satawake (Varnum) 17 Nov. 4
Jacklyn Nail (Sasakwa) 16 Feb. 28
March 5
Jaylen Gover (Wewoka) 16 Feb. 3, 26
Sydney Stoup (Konawa) 16 Dec. 12
Feb. 10
Kendall Mills (Seminole) 16 Jan. 13, 16
Whitney Canfield (Bowlegs) 16 Dec. 15, 16
Kay Sanders (Maud) 16 Nov. 20
Dec. 2
Vivian Morris (Bowlegs) 16 Feb. 7
Blakely Shafer (Seminole) 16 Feb. 3
Carrie Pierce (Bowlegs) 16 Feb. 3
Lori Russell (Strother) 16 Jan. 22
Nikki Nail (Sasakwa) 16 Jan. 13
Chassy Foster (Konawa) 16 Dec. 29
Amanda Long (Strother) 16 Dec. 16
Shiloh Stacy (Maud) 16 Dec. 9
Jessica Turpin (New Lima) 16 Nov. 15
Desiree James (Butner) 16 Nov. 11
Jacklyn Nail (Sasakwa) 15 Dec. 13
Jan. 10
Feb. 19
Kelsi Vass (Varnum) 15 Nov. 11
Feb. 19
Amanda Long (Strother) 15 Dec. 10
Feb. 3
Kendall Mills (Seminole) 15 Jan. 20
Feb. 3
Vivian Morris (Bowlegs) 15 Jan. 6, 16
Mandy Yellowfish (Konawa) 15 Feb. 26
Nikki Nail (Sasakwa) 15 Feb. 10
Brenae Russell (Strother) 15 Feb. 6
C.J. Palmer (Sasakwa) 15 Feb. 3
Jessica Turpin (New Lima) 15 Feb. 2
Jacqua Burris (Wewoka) 15 Jan. 20
Carrie Pierce (Bowlegs) 15 Jan. 19
Lori Russell (Strother) 15 Dec. 16
Marty Williams (Seminole) 15 Dec. 16
Jaylen Gover (Wewoka) 15 Dec. 15
Gabby Conatser (New Lima) 15 Dec. 12
Daisha Chesser (New Lima) 15 Dec. 10
Kelly Jones (New Lima) 15 Dec. 10
Khanaa Kincade (Strother) 15 Nov. 18
Amy Hailey (New Lima) 15 Nov. 14
Devin Satawake (Varnum) 15 Nov. 11

Back to the Top

DOUBLE-DOUBLES
Player (Team) # Dates
Josh Thomas (Wewoka)10Dec. 12, 16
Jan. 9, 16, 22
Feb. 3, 17, 21, 26, 27
Seth Barkhimer (New Lima)7*Nov. 11, 14
Dec. 5, 6
Jan. 24*
Feb. 2, 9
Rexton Hailey (New Lima)7Nov. 14, 18
Dec. 5, 6
Jan. 24
Feb. 2, 9
Gage Keesee (Butner)7Dec. 1, 4, 16, 19
Jan. 16, 17, 23
Vivian Morris (Bowlegs)6Dec. 10
Jan. 6, 16, 24
Feb. 2, 7
Kelly Jones (New Lima)6Nov. 11, 14
Dec. 2
Jan. 9, 20
Feb. 2
Marty Williams (Seminole)5Dec. 19
Jan. 8, 10
Feb. 3, 6
Nathaniel Perry (Wewoka)4Dec. 2, 13
Feb. 9, 21
C.J. Palmer (Sasakwa)4Jan. 10, 13, 16
Feb. 14
Amanda Long (Strother)4Nov. 24
Dec. 10
Jan. 6
Feb. 3
Durell Fulbright (Butner)3*Dec. 15
Feb. 2*, 6
Kodi Morrison (Varnum)3Feb. 5, 10
March 7
Chey Wind (Butner)3Dec. 15, 19
Jan. 13
Kelsi Vass (Varnum)2Dec. 16
March 7
Kyron Kendrick (Bowlegs)2Feb. 2, 19
Brenae Russell (Strother)2Nov. 8
Jan. 19
Bryton Cravens (Seminole)2Dec. 12, 19
Tim Rogers (Seminole)2Dec. 12, 19
Brian Jolly (New Lima)1Feb. 9
Jennifer Sanders (Maud)1Feb. 6
Kyron Kendrick (Bowlegs)1Feb. 2
Carrie Pierce (Bowlegs)1Jan. 24
Sydney Stoup (Konawa)1Jan. 8
Devon May (Seminole)1Jan. 8
Stephen Graham (Wewoka)1Dec. 12
Rope Booth (Konawa)1Dec. 12
Keith Johnson (Seminole)1Dec. 12
Kelly O'Dell (Konawa)1Dec. 5
Ryecea Griffis (New Lima)1Dec. 2
Tyson Edwards (New Lima)1Nov. 18
Daisha Chesser (New Lima)1Nov. 14
Eric Slaughter (Strother)1Nov. 7
* Indicates that a triple-double is included

Back to the Top

TEAM SUMMARIES
(2008-09 season)
Best Record (Ranked by win-loss percentage)
1 Varnum Lady Whippets 30-2 93.75%
2 Sasakwa Lady Vikings 23-6 79.31%
3 Strother Yellowjackets 19-8 70.37%
4 New Lima Falconettes 21-9 70.00%
5 Seminole Lady Chieftains 17-8 68.00%
6 New Lima Falcons 19-10 65.52%
7 Konawa Lady Tigers 15-10 60.00%
8 Butner Eagles 12-11 52.17%
9 Varnum Whippets 10-15 40.00%
10 Seminole Chieftains 8-16 33.33%
11 Bowlegs Bison 8-17 32.00%
12 Wewoka Lady Tigers 7-16 30.43%
13 Butner Lady Eagles 7-17 29.17%
14 Wewoka Tigers 6-16 27.27%
15 Bowlegs Lady Bison 5-17 22.73%
16 Strother Lady Jackets 5-19 20.83%
17 Maud Lady Tigers 4-16 20.00%
18 Sasakwa Vikings 4-18 18.18%
19 Konawa Tigers 4-20 16.67%
20 Maud Tigers 1-19  5.00%

Largest Victory Margin
Mrgn Game Score Date
77 Varnum Lady Whippets beat Paden 99-22 01/16/09
72 Varnum Lady Whippets beat Maud 89-17 01/15/09
69 Konawa Lady Tigers beat Harding Fine Arts
80-11 02/20/09
64 Varnum Lady Whippets beat Strother 84-20 11/14/08
62 Wewoka Lady Tigers beat Harding Fine Arts 77-15 02/26/09
57 Varnum Lady Whippets beat Strother 75-18 02/12/09
52 New Lima Falcons beat Paden 80-28 12/02/08
48 Varnum Lady Whippets beat Butner 74-26 02/06/09
47 Varnum Lady Whippets beat Roff 67-20 11/11/08
46 Butner Eagles beat Maud 104-58 12/19/08
45 Seminole Lady Chieftains beat McLoud 67-22 12/09/08
44 Varnum Lady Whippets beat Macomb
Konawa Lady Tigers beat Stratford
80-26
63-19
01/06/09
12/12/08
43 Varnum Lady Whippets beat Bowlegs 69-26 01/09/09
42 New Lima Falconettes beat Maud 62-20 02/12/09
41 Strother Yellowjackets beat Maud 60-19 01/13/09
40 Sasakwa Lady Vikings beat Paden 77-37 02/03/09

Highest Winning Scores
Pts. Game Score Date
104 Butner Eagles beat Maud 104-58 12/19/08
99 Varnum Lady Whippets beat Paden 99-22 01/16/09
98 Seminole Chieftains beat Meeker 98-86 01/06/09
89 Seminole Chieftains beat Prague
Varnum Lady Whippets beat Maud
89-75
89-17
02/10/09
01/15/09
86 New Lima beat Midway
Butner Eagles beat Bowlegs
86-53
86-50
01/07/09
12/15/08
85 New Lima Falcons beat Sasakwa 85-57 02/09/09
84 Varnum Lady Whippets beat Strother 84-20 11/14/08
83 New Lima Falcons beat Paden
New Lima Falcons beat Dustin
83-55
83-78
02/13/09
11/14/08
82 Butner Eagles beat Sasakwa
Butner Eagles beat Paden
82-49
82-53
02/02/09
12/16/08
81 Wewoka Tigers beat Calvin 81-75 12/15/08
80 Konawa Lady Tigers beat Harding Fine Arts
Varnum Lady Whippets beat Macomb
New Lima Falcons beat Paden
80-11
80-26
80-28
02/20/09
01/06/09
12/02/08

Lowest Victory Margin
(Closest Games)
Mrgn Game Score Date
1 Varnum Lady Whippets beat Moss
Bowlegs Bison beat Wetumka
Maud Tigers beat Wanette
49-48
52-51
45-44
02/10/09
01/19/09
12/19/08
2 Sasakwa Lady Vikings beat Eagletown
New Lima Falconettes beat Tupelo
New Lima Falconettes beat Earlsboro
Strother Yellowjackets beat Graham-Weleetka
New Lima Falconettes beat Vanoss
Strother Yellowjackets beat Varnum
47-45
33-31
38-36
76-74
44-42
40-38
02/28/09
01/23/09
12/16/08
12/16/08
11/18/08
11/14/08
3 New Lima Falconettes beat Mason
Strother Yellowjackets beat Butner
Varnum Whippets beat Moss
Strother Yellowjackets beat New Lima
Bowlegs Lady Bison beat Wetumka
Konawa Lady Tigers beat Verdigris
Varnum Whippets beat Bowlegs
Bowlegs Bison beat Wanette
Butner Lady Eagles beat StrotherOVERTIME
58-55
52-49
17-14
49-46
50-47
56-53
52-49
56-53
63-60
02/19/09
02/13/09
02/10/09
02/06/09
01/19/09
12/31/08
12/12/08
11/25/08
11/24/08
4 Varnum Lady Whippets beat Chattanooga
Bowlegs Lady Bison beat Strother
Strother Yellowjackets beat Wewoka
Sasakwa Lady Vikings beat Earlsboro
Bowlegs Bison beat Paden
58-54
52-48
46-42
36-32
59-55
03/06/09
01/24/09
01/20/09
01/06/09
12/08/08
5 Seminole Lady Chieftains beat Wewoka
Konawa Lady Tigers beat Byng
Strother Lady Jackets beat Hanna
Seminole Lady Chieftains beat Stroud
New Lima Falconettes beat Macomb
Sasakwa Lady Vikings beat Moss
New Lima Falconettes beat Mason
New Lima Falcons beat Dustin
42-37
36-31
67-62
51-46
51-46
49-44
59-54
83-78
02/16/09
02/13/09
01/19/09
12/19/08
12/13/08
12/11/08
12/05/08
11/14/08

Lowest Winning Scores
Pts. Game Score Date
17 Varnum Whippets beat Moss
(Game ended at halftime due to a tornado warning)
17-14 02/10/09
33 New Lima Falconettes beat Tupelo 33-31 01/23/09
36 Konawa Lady Tigers beat Byng
Sasakwa Lady Vikings beat Earlsboro
36-31
36-32
02/13/09
01/06/09
38 New Lima Falconettes beat Earlsboro
New Lima Falconettes beat Butner
38-36
38-26
12/16/08
11/21/08
39 Varnum Lady Whippets beat New Lima 39-29 11/07/08
40 Strother Yellowjackets beat Varnum 40-38 11/14/08
43 Sasakwa Lady Vikings beat Depew
Maud Lady Tigrs beat Asher
43-18
43-29
01/09/09
01/06/09
44 Seminole Lady Chieftains beat Bristow
New Lima Falconettes beat Vanoss
44-32
44-42
01/10/09
11/18/08
45 New Lima Falconettes beat Strother
Maud Lady Tigers beat Butner
45-30
45-26
02/06/09
12/19/08
47 Sasakwa Lady Vikings beat Eagletown
Seminole Lady Chieftains beat Tecumseh
Maud Lady Tigers beat Hanna
47-45
47-26
47-32
02/28/09
02/21/09
01/09/09
48 Sasakwa Lady Vikings beat Tupelo
Sasakwa Lady Vikings beat New Lima
Konawa Lady Tigers beat Vanoss
Strother Yellowjackets beat Moss
48-28
48-42
48-32
48-28
02/14/09
02/09/09
02/07/09
12/09/08
49 Sasakwa Lady Vikings beat Wewoka
Varnum Lady Whippets beat Moss
Strother Yellowjackets beat New Lima
Wewoka Lady Tigers beat Vanoss
Sasakwa Lady Vikings beat Moss
49-31
49-48
49-46
49-26
49-44
02/10/09
02/10/09
02/06/09
01/20/09
12/11/08
50 Bowlegs Lady Bison beat Wetumka
Seminole Lady Chieftains beat Stroud
Bowlegs Lady Bison beat Maud
50-47
50-41
50-30
01/19/09
01/08/09
11/21/08

Back to Top